Profile

kimiya asadi

Contact Details

Bio

مسجد سلیمانیه  Suleymaniye Mosque

مسجد زیبا و باشکوه سلیمانیه یکی از دیدنی ترین آثار تاریخی شهر استانبول و تور ارزان استانبول است که با وجود معماری منحصر بفرد ، اغلب از چشم گردشگران دور مانده است . مسجد سلیمانیه در بالای ارتفاعات سلطان احمد و بر فراز تپه ای قرار گرفته و قدمت آن به سال های ۱۵۴۹ و  ۱۵۷۵ میلادی باز می گردد . این بنا توسط معمار مشهور عثمانی به نام سینان ساخته شده ، و پیکر سلطان سلیمان و همسرش خرم سلطان در محوطه همین بنا به خاک سپرده شده است . در همین محوطه چندی از مقامات بلند پایه عثمانیان نیز دفن شده اند و بر روی هر قبر علامت های خاصی وجود دارد که نشان دهنده مقام و شغل آنها بوده است . این بنا در منطقه بیازیت و محله سلیمانیه کادسی قرار دارد و در طول ایام هفته بازدید از آن ، امکان پذیر خواهد بود .

جاذبه های دیدنی در شهر دبی

به گزارش سفر باتو ، شهر پر زرق و برق و شگفت انگیز دبی ، یکی از برترین مقاصد گردشگری در دنیاست که با دارا بودن امتیازات منحصر بفرد میزبان میلیون ها گردشگر در سال است . این شهر با آسمان خراش های سر به فلک کشیده ، مجموعه های تفریحی بی نظیر ، مراکز خرید مدرن، هتل های لوکس و صدها شگفتی دیگر به شهرت رسیده است که هر کدام از آنها برای شهرت یک شهر کافی است .

در ادامه این مطلب تور دبی برخی از جاذبه های دیدنی این شهر را که سبب توجه جهانیان شده به شما معرفی می کنیم . پس در ادامه همراهمان باشید :